WEB SAYFASI TASARIMI (HTML, JAVASCRIPT, DREAMWEAVER, ASP.NET, STUDIO.NET)
Haf. Konular Uygulamalar
1 Ders Notu: Html Ders Notlari-1 Ödev: İçerisinde Font, Madde imi ve resim etiketlerinin kullanıldığı bir web sayfası şeklinde bir özgeçmiş hazırlayın (24.02.13).
2 Ders Notu: Html Ders Notlari-2 Ödev: İçerisinde frame kullanımının bulunduğu, üst kısımda banner tasarımı bulunan link, tablo vs derste yapılan uygulamalarının olduğu bir web sayfası tasarımı yapınız. (03.03.13)
3 Ders Notu: CSS Ödev: Tüm tasarımları CSS le yapılmış olan bir Web sayfası tasarlayınız (10.03.13)
4 Ders Notu: JavaScript-1 Ödev: Sayfa üzerine 3 tane link atın. Linkerin herbiri ortada iframe içerisinde sayfaları görüntülesin. Birinci linkte 4 işlemi yapan bir hesap makinesi olsun. İkinci linkte Vize ve Final notlarını alıp öğrencinin ortalmasını, geçtiğini kaldığını vs yapan bir sayfa olsun. Üçüncü linkte ise bir başvuru formu tasarlayın, butonlara tıklandığında bilgileri toplu olarak göstersin. Böylece kişi bilgileri doğru girip girmediğini kontrol etsin.(17.03.13)
5   Ödev: Bu hafta ödev yoktur.
6   Ödev: Bir mail gönderme form sayfası hazırlayın. Form üzerinde Ad,Soyad, DoğumTarihi, Cinsiyet, MailAdresi, DoğumYeri ve GörüşBelirtme alanları bulunsun. Bunlardan Ad, Soyad, Doğum Tarihi ve MailAdresi kısımlarının doldurmak zorunlu olsun. Doğum tarihi formatı (22.12.1990) şeklinde ve mail ise mail formatında doldurmak zorunlu yapılsın. Bu bilgileri doğru bir şekide girerse BilgileriKontrol sayfasına gitsin. Kişiye bilgileri burada bir daha göstersin (bilgileri bir sayfadan diğer sayfaya Cookies kullanarak yapabilirsiniz). Eğer bilgiler doğru ise Site sahibinin mail adresine bilgiler gönderilsin... (31.03.13)
7 Ders Notu: Css Kullanarak Açılır Menü Yapımı Ödev: CSS ve LİSTE kullanarak üç farklı uygulama yapın. Detayı Ders notlarının sonundadır. (gönderme tarihi: 28.04.2013) (Süre uzatıldı).
8 Ders Notu: Asp.Net'in Temelleri Bundan sonraki haftaların konuları tek not olarak bu notların içindedir.
9    
10  
11  
12    

Final Sınavı Test olacaktır. Finalde soruların yarısı sizin hazırladığınız soruların içinden sorulacaktır. Hazırladığınız soruların kaliteli ve kabul edilebilir olması gerekir. Kabul edilmeyen sorular çıkarılacaktır. Sizin soruların 1/10 tanesi sınavda sorulacaktır.